Okres wakacyjny wstrzymał wszelkie informacje dotyczące okularów AR. No może poza kilkoma plotkami związanymi z Apple Glass. Ale czas posuchy dobiega końca. Vuzix ogłosił, że pracuje nad nową generacją swoich okularów.

Jeśli mówimy o firmie Vuzix, na pierwszy plan wysuwają się dwa modele ich okularów: m400 i Blade. O ile pierwszy z nich dedykowany był raczej przemysłowi to model Blade obrał kierunek pro-konsumencki. Ale czy odniósł sukces taki jaki chciała firm? Raczej nie. Jednak nie jest to spowodowane słabą polityką firmy czy kiepskim marketingiem. Śmiem twierdzić, że Vuzix wyprzedził swoje czasy i pokazał światu produkt, na który chyba rynek nie był jeszcze gotowy. Dzisiaj sytuacja prezentuje się trochę inaczej. Prace nad okularami AR prowadzi już wiele znanych i mniej znanych firm, a tym samym rośnie apetyt wśród potencjalnych odbiorców. Z pewnością skrzydeł dodała informacja od Apple, który pracuje nad swoim sprzętem AR oraz plany Nreal. Ale Vuzix nie siada na laurach i ogłasza nowy model na rok 2021.

Vuzix Next Generation

Czeka nas sporo nowości w porównaniu do modelu Blade. Pierwsza z nich to użyte wyświetlacze w technologii micro-LED. Oferować mają o wiele lepsze zagęszczenie pikseli oraz wyższe rozdzielczości. Poza tym spodziewać się możemy większego pola widzenia (FOV) oraz systemu wyświetlaczy binokularnych. A to oznacza, że okulary będą miały także możliwość wyświetlania obrazu stereoskopowego.

Vuzix

Vuzix has been working on wearable display technology for the last 20 years and we are excited to announce this culmination of breakthroughs in the development of our technology that opens the door for a new wave of consumer and enterprise smart glasses devices from Vuzix.  A balance of technology, style and substance is embodied in the industrial design and specifications of our next generation smart glasses

Paul Travers, CEO Vuzix
Wbudowane LTE… nareszcie

Planowane są dwie wersje okularów. Pierwsza z nich, tańsza ma być dedykowana dla pojedynczych konsumentów. Druga natomiast będzie droższa i ma znaleźć się na celowniku przedsiębiorstw. Oba modele różnić będzie moduł łączności komórkowej. Oprócz łączności WiFi oraz Bluetooth okulary mają mieć możliwość łączenia się z sieciami LTE bezpośrednio, bez konieczności używania telefonu komórkowego. Żadnych kabli, żadnych smartfonów, jedynie niewielkie urządzenie na naszym nosie. Ta opcja już do mnie przemawia.

Jeśli już chcecie pytać “Za ile?” oraz “Od kiedy?” niestety w tym temacie informacji nie ma na razie żadnych. Wszystko jest zaplanowane dopiero na 2021 rok, ale jak pokazały ostatnie miesiące jest wiele czynników, które jeszcze mogą zrewidować ten plan.