Kto by pomyślał, że to już 3 lata odkąd na rynku zadebiutował pierwszy headset HTC Vive. Co roku, z tej okazji firma obchodzi tzw. Vive Day i za każdym razem ogłasza jakąś nowość. Tym razem nie jest inaczej. Firma uruchomiła usługę Viveport Video.

Nowa usługa jest kompatybilna z urządzeniami PC VR (Vive, Vive Pro, Oculus Rift) oraz z urządzeniami Vive Wave (HTC Vive Focus, Vive Focus Plus). Udostępnia ona olbrzymią bibliotekę materiałów 2D, wideo 180 oraz 360.

Aplikacja jest darmowa i dostępna na sklepie Viveport, Steam, a w najbliższym czasie zainguruje na sklepie Oculus. Oferuje dostęp do materiałów ściśle związanych z wydarzeniami sportowymi tj. główna liga Baseball, Red Bull TV, McLaren Racing, a nawet materiały muzyczne pochodzące z Red Bull Records, czy 1Culture and Ceek VR. Dodatkowo będą także dostępne filmy o tematyce sportowej. Na pewno znajdziemy tam film Everest: the VR Film Experience oraz FRONTLINE PBS.

Viveport_Infinity_Launch-Logo1-1024x536

To nie wszystko, jeśli chodzi o nowości tego tygodnia od HTC. Parę dni temu uruchomiona została inna usługa, a mianowicie Viveport Infinity. Zarejestrowani użytkownicy posiadają darmowy, 14-dniowy dostęp do ponad 600 tytułów. Z okazji Vive Day mają także przyznany dostęp do specjalnych, ekskluzywnych materiałów w serwisie Viveport Video.