Mamy istny wysyp gier i aplikacji służących zgubieniu paru, zbędnych kilogramów. Część z nich nie jest dedykowana jako aplikacje fitness, ale świetnie się w tej roli sprawdzają. Ale kwitnie rynek typowych aplikacji fitness i Towermax Fitness do nich należy. Ale wyzwanie jakie postawili twórcy aplikacji nie jest dla każdego.

Tower Workout może brzmieć jak każda inna aplikacja VR służąca wyciśnięciu z nas potu. Nic bardziej mylnego. Autorzy Towermax wyjaśniają, że ta rutyna nie jest żartem. Na oficjalnej stronie znajdziemy informację sugerującą, że jest ona dedykowana dla użytkowników mających jakieś doświadczenie w boksie lub angażują się w regularną aktywność.

Początkujący są na pewno mile widziani, ale muszą być bardzo ostrożni.

Taki napis widnieje na stronie. Więc jeśli nie jesteście w formie i szukacie podstawowych ćwiczeń VR, być może nie jest to najlepsze miejsce na rozpoczęcie treningu.

Tak naprawdę aplikacja dedykowana jest fanom boksu. Większość ćwiczeń i treningów opiera się na podstawowych ruchach znanych ringu. Ale o co chodzi z wyzwaniem wieży?

Tower Workout umieszcza nas na wirtualnej wieży, gdzie na jej szczycie wykonujemy zadany trening. Im lepiej go wykonujemy tym jest ona wyższa. Celem jest “zbudowanie” własnej wieży tak wysokiej, jak to możliwe, zanim sesja się zakończy. Aplikacja rzuca wyzwanie nazwane Tower Challenge nawet najbardziej hardkorowym użytkownikom do próby osiągnięcia 50 metrów wysokości w trakcie 50-minutowej sesji.

WebXR

Aby móc ćwiczyć z Towermax Fitness nie potrzebujemy dedykowanej aplikacji. No może poza jedną, przeglądarkę internetową obsługującą format WebXR. Ale to nie powinno stanowić większego problemu, Firefox, czy Oculus Browser obsługują ten format. Dodatkowo możemy skorzystać z aplikacji Supermedium, która także wspiera WebXR. Dzięki temu możemy zaliczać kolejne treningi nie zależnie od miejsca ani od posiadanego sprzętu.

“A ile to kosztuje?” zapytacie. I tu Was zaskoczę, bo nic. Jedynym plan jaki możecie wybrać to FREE.

Jeśli czujecie się na siłach i chcecie spróbować prawdziwych sesji treningowych, także jest taka opcja. HUBS FIT COURSES to zestaw kursów odbywających się oczywiście online na których prezentowane są poszczególne ćwiczenia. Do wyboru są trzy poziomy: Podstawowy, Początkujący i Zaawansowany. Każda sesja trwa godzinę czasu i należy się na nią wcześniej zapisać tutaj.

Czy tak będzie rozwijać się przyszłość salonów fitness? Sami w domu będziemy oddawać się wirtualnym ćwiczeniom pod okiem wirtualnego instruktora? To pytanie pozostawiam Wam.

wsparcie_patronite