Jeśli często korzystacie ze swojego headsetu jako PC VR, ta informacja może Was zaciekawić. Zwłaszcza, jeśli nie chcecie inwestować w dosyć drogi router. D-Link wprowadza dedykowane połączenie WiFi dla łączności Quest-PC.

Oficjalna nazwa urządzenia to VR Air Bridge. Kształtem przypomina standardowy dongle USB który wpinamy do naszego komputera PC. Jego moc kryje się w możliwości zestawienia połączenia WiFi pomiędzy PC a headsetem. Dodatkowo D-Link twierdzi, że urządzenie zawiera oprogramowanie sprzętowe i zastrzeżone algorytmy VR firmy Meta. Zapewniają one samą łączność bezprzewodową, ale oferują niskie opóźnienia i lepszą wydajność sieci.

Urządzenie może być przydatne zwłaszcza w miejscach publicznych z marnym dostępem do internetu, np.: konferencje czy sympozja. Urządzenie to pozwala na bezprzewodowy stream niezależnie od otaczających nas sieci WiFi, często publicznych i zapchanych. Jedyne co potrzeba to port USB 3.2, Windows 10 oraz oprogramowanie Meta VR.

Pomimo zapowiedzi urządzenia D-Link na razie milczy o dacie dostępności oraz o samej cenie. Jedyna informacja jest taka, że urządzenie będzie dostępne w najbliższym czasie na terenie Ameryki Północnej.