Nie ma lepszej metody, jak zanurzyć się w ludzkim ciele i odkrywać ludzką anatomię. Zwłaszcza wtedy, kiedy anatomia, którą badamy, nie jest sztucznym odwzorowaniem, a prawdziwym człowiekiem. Obecność prawdziwego ludzkiego ciała w VR jest w tym przypadku spektakularna.

Firma powstała w 2004 roku oferując interaktywne narzędzia do badania ludzkiej anatomii. Pierwszym ich produktem była platforma Anatomage Table, który na dzień dzisiejszy rozrósł się do 5 różnych produktów.

Stół anatomiczny to najbardziej zaawansowane technologicznie narzędzie do wizualizacji anatomii 3D i wirtualnego preparowania. Produkt stosowany jest szeroko w edukacji anatomii i fizjologii przez wiele wiodących szkół i instytucji medycznych na świecie. Został wyróżniony na konferencjach TEDTalks, PBS, Fuji TV, a także w wielu czasopismach branżowych. Firmie udało się z powodzeniem zastosować tę samą technologię w nowym produkcie jakim jest Anatomage VR. Daje on uczniom możliwość odkrywania realistycznej anatomii człowieka za pomocą zestawu VR. Co ciekawe Anatomage Table i Antomage VR można łączyć jako jedną platformę.

Co do możliwości platformy to jest ona naprawdę bogata w funkcje. Obejmuje dla przykładu:

  • Możliwość interakcji z męskimi lub żeńskimi zwłokami niewiarygodnie wysokiej jakości
  • Wizualizacja ponad 2500 struktur anatomicznych w każdym cyfrowym ciele
  • Ponad 70 animacji anatomicznych
  • Symulowane badania endoskopowe w 10 obszarach ludzkiego ciała
  • Możliwość analizy rzeczywistych przypadków patologii dzięki 300 skanom CT i MRI rzeczywistych pacjentów.

As the world continues to embrace new virtual reality experiences, we are excited to bring Anatomage’s world-class anatomy content to the metaverse. With Anatomage VR, students can engage with anatomy learning in a never before seen way through the cutting-edge world of VR. We are so proud that our educational content is being used to teach the next generation of medical and healthcare professionals.

Jack Choi, CEO Anatomage

Całe rozwiązanie Anatomage stanowić może świetne źródło wiedzy dla uczniów i studentów. Na oficjalnej stronie producenta próżno szukać możliwości kupna lub dostępu. Ale zawsze można skorzystać z formularza kontaktowego.