Rebuff Reality to firma znana z akcesoriów dla wszelkiego rodzaju sprzętu VR. VR Shell chroniący wasze gogle czy VR Power dla dłuższego ich działania zyskały na popularności. Teraz firma bierze się za dźwięk.

VR Ears to projekt, na który czekało wielu użytkowników sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. No może poza użytkownikami Valve Index. Czemu? Bo jak widać firma mocno wzorowała się na tym sprzęcie. Otwarty system głośników (bo nie można nazwać tego słuchawkami) na dzień dzisiejszy jest najlepszym, natywnym systemem audio ze wszystkich dostępnych headsetów na rynku. Rebuff Reality wyciągnęło wnioski i zaoferuje wszystkim takie same doznania.

Złe dobrego początki

Pierwsze headsety nie posiadały wbudowanego systemu audio. Trzeba było ratować się zewnętrznymi słuchawkami co do dzisiaj jest praktykowane przez wiele osób. Dźwięk wydobywający się z obecnej generacji urządzeń nie zadowoli każdego. W 2017 roku HTC wypuściło na rynek DAS (Vive Deluxe Audio Strap), dodatek do gogli HTC posiadający w miarę wygodny zestaw słuchawkowy. Ale było to akcesorium, za które należało oczywiście dopłacić. Dopiero gogle formy Oculus (Rift, Go czy Quest) posiadają wbudowany, zewnętrzny system dźwiękowy. Osobiście nie jestem ich fanem, ponieważ nie jest to system zamknięty i odgłosy otoczenia skutecznie burzą doznania.

Z drugiej jednak strony Valve w swoim headsecie Index pokazało, jak zrobić otwarty system audio i zarazem zwiększyć doznania. Głośniki te stanowią na dzień dzisiejszy chyba przykład najlepszego systemu audio ze wszystkich headsetów. I dlatego firma Rebuff postanowiła oprzeć swój projekt właśnie na zestawie od Index.

VR Ears

Kompatybilność VR Ears ma być kluczem do sukcesu. Zestaw audio ma współpracować z praktycznie każdym headsetem dostępnym na rynku:

  • Oculus Rift, Rift S, Quest
  • Vive (DAS), Cice Pro, Vive Cosmos
  • PSVR
  • Valve Index
  • Pimax 8K (nie wiadomo co z pozostałymi modelami)

Ciekawostką jest to, że sprzęt posiada własne źródło zasilania. Jak podaje Rebuff wbudowana bateria ma wystarczyć nawet na 8 godzin zabawy. Czas ładowania to jedynie 2 godziny. Oczywiście sam zestaw musi zostać podłączony do goli za pomocą gniazda mini Jack.

Kickstarter

Jeśli irytuje Was dźwięk w waszych goglach VR może to dobry moment, aby zainwestować w porządny zestaw audio. Jeśli tak to możecie wesprzeć projekt na serwisie Kickstarter. Kampania właśnie się rozpoczęła.