No nie wiem jak wy, ale ja jestem mocno ciekawy jak będzie wyglądał rok 2021. Tyle zapowiedzi okularów AR jeszcze chyba nigdy nie było. A nie wiem, czy wiecie Oppo zmierzało nawet w stronę rynku MR.

Grudzień 2019 rok, Guangdong OPPO Mobile Telecommunications Corp ogłosiło, ze pracuje na nad własnym sprzętem Mixed Reality. I to nie były słowa rzucane na wiatr. Uczestnicy imprezy OPPO’s INNO DAY mieli okazję je nawet przymierzyć. Plany były duże, jednak coś poszło nie tak. Albo zabrakło ikry albo gotówki. Albo problem leżał zupełnie gdzie indziej, a mianowicie zmiana technologii. Może w AR się uda? W zeszłym roku pokazali oni model Oppo Find X2 Pro. Jednak znowu czegoś zabrakło. Ale nie rzucają rękawic.

OPPO
źródło: slashgear

Widząc coraz szybciej pędzący pociąg (zwłaszcza w krajach azjatyckich) pod tytułem AR glasses, Oppo nie chce zostać w tyle. Zaprezentowali właśnie okulary AR. A wiecie, jak je nazwali? Oppo AR Glass. Prawda, że oryginalnie? Jeszcze dodatkowo umieszczają tam datę: 2021. Ponieważ mają trafić do sprzedaży w przyszłym roku. I powiem wam szczerze nie wyglądają źle. Oczywiście pierwsze zdjęcia to zapewne rendery. Ale pokazują one, że mamy do czynienia z ultralekkimi okularami do noszenia na co dzień. Firma odważnie twierdzi, że są one nawet o 75% lżejsze niż konkurenci. Pamiętajmy jednak przy tym, że do ich działania potrzebujecie smartfona. Więc waga nie zawiera całej elektroniki.

Konkurencja wysiada

Jeśli chodzi o ich możliwości, PR Oppo naprawdę stara się jak może. Z każdej niemalże strony okulary te biją w każdym obszarze swoich konkurentów tj. Nreal, Vuzix czy Apple Glass (których nikt jeszcze na oczy w realu nie widział). W porównaniu do wcześniejszego modelu Find X2 obraz jest w nich o ponad 50% jaśniejszy, co w przypadku AR, a także MR jest kluczowe. Kamery stereoskopowe, sensor ToF, kamera RGB, wykrywanie ruchów dłoni no i oczywiście pełen SLAM. Wygląda to naprawdę imponująco. A obraz widziany przez nie można porównać do widoku telewizora 90 calowego z odległości 3 metrów. Zawiedzeni? Pamiętajmy, że to okulary AR, które mają za zadanie odkleić nasz wzrok od telefonu.

Najważniejsza jednak informacja jakiej nie znamy to data, kiedy sprzęt może trafić w ręce chociażby developerów w formie starter kitu. Wiemy jedynie, że w … 2021 roku. A ten już za 44 dni.