Okulary stały się już częścią garderoby. Nie są one zarezerwowane jedynie dla osób posiadających wadę wzroku. Dlatego wiele osób dobiera je z rozwagą tak, aby jeszcze bardziej podkreślały ich charakter. Jeśli interesuje Was kupno okularów North nie musicie ich szukać w sklepach. Przymierzycie je dzięki nowej aplikacji.

W środę firma udostępniła na sklepie App Store dedykowaną aplikację dla wszystkich, którzy chcieli by przymierzyć okulary North. Aplikacja dostępna jest jedynie na urządzenia iOS. Działa z iPhone X, XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro, 11 Pro Max. Dlaczego tylko iOS? Ponieważ aplikacja wykorzystuje kamerę wykrywającą głębie do skanowania twarzy. A jak to wyglądało wcześniej?

North App

Do tej pory klienci, którzy chcieli dopasować i kupić okulary North musieli pofatygować się osobiście do punktu sprzedaży. Tam pracownicy wykonywali skan twarzy oraz boków głowy. To pozwala na uzyskanie podstawowych wymiarów tj. odległość ucha czy rozstaw oczu. Na tej podstawie określają oni parametry jakie muszą posiadać okulary aby pasowały do budowy naszej głowy i były wygodne.

Teraz proces ten jest prostszy i co najważniejsze nie trzeba ruszać się z domu. Dzięki aplikacji oraz odpowiedniemu telefonu jesteśmy w stanie sami wykonać takie pomiary. Idąc za wskazówkami aplikacji, zbierze ona wszelkie niezbędne parametry budowy naszej twarzy, które następnie zostaną wysłane do producenta wraz z naszym całym zamówieniem.

Okulary North to chyba jedne z najlepszych okularów smart na rynku. Ich wygląd wcale nie zdradza, że są czymś więcej niż jedynie parą szkieł. Są przedłużeniem naszego telefonu, a dzięki informacji wyświetlanych przed oczami, nie dekoncentrują nas tak, jak ekran telefonu. Możemy odbierać na nich wszelkie informacje tekstowe oraz powiadomienia. Aż prosi się o posiadanie aplikacji nawigacyjnej uruchomionej przed nasza twarzą. Wszelkie aktywności fizyczne także stają się prostsze. Dane zbierane przez aplikacje telefonu mogą być dostarczane bezpośrednio na wyświetlacz okularów. Dystans, tempo czy spalone kalorie. No i oczywiście nie może zabraknąć aktualnej playlisty, która umila nam czas przy treningu.

Na przełomie 2018 i 1019 roku firma przeszła mały kryzys z powodu braku wystarczających wyników sprzedażowych. Zmusiło ją to do redukcji części zespołu i obniżenia kosztów produkcji. Za tym poszło także obniżenie ceny samego produktu. Od tamtej pory cena to $599 dolarów. Są tańsze o ponad $150 dolarów od swojego największego konkurenta Vuzix Blade.

Czy warto?

Często okulary smart porównywane są do zegarków smart. Ich przydatność jest mocno kwestionowana bo nie są one odrębnym bytem, a jedynie przedłużeniem już posiadanego narzędzia. Sprawa druga to błędne postrzeganie ich jako sprzęt AR, o czym pisaliśmy. Więc tak naprawdę czego oczekiwać po takim sprzęcie i dla kogo jest dedykowany? Na pewno wart jest uwagi dla wszystkich, którzy dosyć często zerkają na ekran swojego telefonu. Ale nie ze względu na portale społecznościowe, a bardziej w kwestii organizacji czasu pracy i kontaktu. Jest to także świetne narzędzie dla sportowców uprawiających bieganie czy kolarstwo. Aczkolwiek dla tych drugich na rynku mamy dedykowane rozwiązania np. Kopin SOLOS.
Sprzęt jest dosyć młody i posiada pewne wady i ograniczenia. Jednak z roku na rok coraz więcej oferuje i staje się atrakcyjniejszy. Na pewno nie można tego lekceważyć.