Od wczoraj Oculus Quest jest oficjalnie dostępny w sprzedaży. Pre-ordery są już zapewne odpakowywane, a setki osób uszczupla właśnie stan swojego konta aby zamówić własny headset. Jeśli należycie do którejś z tych grup, podpowiadamy w co warto na początku zagrać.

Poniższa lista to tytuły, w które praktycznie może zagrać każdy niezależnie od umiejętności czy wieku. Ich kolejność nie stanowi żadnego wyznacznika i jest najzupełniej przypadkowa, więc nie sugerujcie się tym. Na oficjalnym sklepie Oculus znajdziecie mnóstwo gier, z którymi możecie spędzić niezliczone ilości godzin. Jednak wydaje nam się, że właśnie od poniższych możecie zacząć przygodę z wirtualną rzeczywistością w nowych goglach.

Beat Saber
beat-saber

Firma Beat Games chyba sama nie spodziewała się jaką popularność będzie miała ich gra Beat Saber. Praktycznie każdy nowy headset pokazujący się na rynku, musi mieć ją na pokładzie. MIecze świetlne w starciu z kolorowymi kostkami w takt obłędnej muzyki, robi wrażenie na każdym. Z początku wydaje się ona trywialna lecz każdy po założeniu headsetu i zagraniu chociaż jednego poziomu, chce więcej. Uwaga, ta gra mocno uzależnia, ale dzięki niej mocno rozruszamy nasze ciało, dzięki porządnej dawce ruchu. Coś dla fanów fitnessu.
Cena: $29,99

Superhot

superhot

W Superhot powinniśmy zagrać z dwóch powodów. Pierwszy z nich tyczy się samych twórców. Superhot to polska produkcja studia O tej samej nazwie, z Łodzi. Szybko po premierze zostali docenieni i dzisiaj gra stanowi pozycję obowiązkową w każdym sklepie z grami. Drugi powód to rozgrywka, która potrafi wciągnąć na całe godziny. Innowacyjność tej gry polega na połączeniu ruchu z upływającym czasem. Całość oprawy graficznej przypomina trochę zamknięty świat rodem z Matrixa, gdzie nacierają na nas dziesiątki agentów, których musimy pokonać bronią lub własnymi pięściami.
Cena: $29,99

Apex Construct

apex-construct

Pierwszy raz o grze usłyszeli użytkownicy konsoli Playstation z PSVR. Gra z kategorii typowych strzelanek, szybko zyskała popularność. Do tego stopnia, że pokazują się fanowskie filmy, gdzie możemy zobaczyć graczy przemierzających boisko z goglami na głowie. Pełna i 100% realistyczna immersja. Studio Fast Travel Games bardzo szybko zobaczyło potencjał drzemiący w goglach typu standalone. Z tego powodu w krótkim czasie rozpoczęli portować swój tytuł na dostępne urządzenia.
Cena: $19,99

Robo Recall

robo-recall

Za Robo Recall odpowiedzialne jest studio Epic Games. Więc nie ma mowy aby gra była nudna. Pierwszy debiut gry na gogle VR miał miejsce w 2017. Równocześnie pokazała się wersja nie-VR na PC oraz VR na gogle Oculus Rift. Strzelanie do robotów, unikanie ich pocisków, czy nawet ręczne zadawanie ciosów sprawiło, że wersja VR stała się pozycją na liście TOP5 każdego wyjadacza growego. Do tego dochodzi świetnie zaprojektowana pod względem wizualnym. Masa efektów i wybuchów sprawi, że na pewno będziecie zmęczeni.
Cena: $29,99

Moss

moss

W porównaniu ze wcześniejszymi propozycjami, Moss troszkę zwalnia tempo. To typowy puzzle gdzie głównym bohaterem jest przesympatyczna mysz. Studio Polaryc pokazało, że gra VR nie musi wcale być grą typu FPP (perspektywa pierwszej osoby). W tym przypadku śledzimy naszą postać podążając za nią kamerą.
Cena: $29,99

Fruit Ninja

fruitninja

Pierwsza wersja gry Fruit Ninja podbijała smartfony już kilka lat temu. Na ekranach telefonów można było siekać na części latające owoce i bomby. Teraz mamy okazję zamienić się w samuraja i robić dokładnie to samo za pomocą dwóch mieczy. Owocowa sałatka lata wszędzie, jednak trzeba uważać co się tnie. Bomba może narobić niezłego bałaganu.
Cena: $14.99

BigScreen

bigscreen

Na koniec proponujemy coś z innej beczki. Bigscreen nie jest grą, a rodzajem platformy społecznościowej. Ale skupionej wokół sal kinowych. Dzięki Bigscreen, możecie wspólnie ze znajomymi obejrzeć film na wielkim ekranie. Do dyspozycji jest kilka rodzajów sal. Mogą być one prywatne lub też dostępne dla innych użytkowników platformy. Możecie również załapać się na seans prowadzony przez zupełnie wam obcą osobę. Bardzo fajna propozycja na wieczorne seansy.
Cena: bezpłatne

A wy jakie macie jeszcze propozycje?