Cieszyłoby, gdyby wiadomość dotyczyła polskiej służby zdrowia. Niestety tyczy się to naszych przyjaciół zza oceanu. To tam Oculus prowadzi podbój placówek medycznych, w dziedzinie szkoleń personelu.

Przez ostatni rok Oculus i CHLA (Children’s Hospital Los Angeles) prowadziły współpracę w dziedzinie symulacji dla studentów oraz pracowników. Scenariusze dotyczyły ostrych przypadków na oddziałach pediatrycznych. Pozwalały na zapoznanie się z wysoko stresowymi sytuacjami, gdzie podejmowane decyzje mogą mieć kluczowy wpływ na życie pacjentów. Praca pod taką presją wymaga wielkiego opanowania i zaangażowania.

źródło: Oculus/YouTube

Program okazał sie sukcesem. Zaowocowało to uruchomieniem podobnego program w kolejnych 11 szpitalach na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Jak mówi Kathryn Schaivone, odpowiedzialna za jakość i bezpieczeństwo pacjenta, w firmie non-profit Kaiser Permanente, w tej chwili ich możliwości są ograniczone. Są w stanie symulować krytyczne przypadki (tj. resuscytacja dziecięca) dwa do czterech razy w roku. Na więcej nie pozwala harmonogram pracy zespołów i braki kadrowe. Nie mogą dopuścić do sytuacji gdzie pacjenci pozostają bez opieki medycznej na czas szkolenia.

W związku z olbrzymią popularnością tego typu działania, CHLA chce wprowadzić obowiązek dla rezydentów. Każdy nowy student będzie musiał uczestniczyć w szkoleniu. Będą one także udostępniane dla już obecnych studentów.

Ważnym elementem jest sprzęt, na którym odbywają się treningi. Założeniem był brak adaptacji dużej przestrzeni oraz duża mobilność. Dlatego też zdecydowano się na wykorzystanie zestawu Oculus Go. Firma AiSolve tworzy te wszystkie symulacje w środowisku Unity3D, ze wsparciem VFX ze strony BioflightVR.

Czy polskie szpitale gotowe są na taka rewolucję? Patrząc na co poniektóre sukcesy polskich lekarzy wydaje się, że tak. Nasza medycyna w wielu przypadkach stoi na równi, ze swoimi zachodnimi odpowiednikami. Jednak napływające informacje o ciągłych problemach finansowych, nie napawają optymizmem. Pozostaje mieć nadzieję, że ulegnie to zmianie i polscy studenci będą mogli korzystać z tego typu szkoleń.

 

Zasada marketingu mówi:
“Lepiej być pierwszym niż lepszym”A więc skontaktuj się z nami
My też to tworzymy