Po premierze najnowszego headsetu Oculus Quest 2, wiele osób zastanawiało się czy zmieni się coś w programie Oculus for Business. I jak się okazuje Facebook zdecydowało się na dwa ruchy.

Program Oculus for Business jest dość młody, bo praktycznie dostępny dopiero od maja tego roku. Prace nad nim trwały dosyć długo, ale w końcu doczekaliśmy się jego rozpoczęcia. Trzeba jednaj nadmienić, że nie zyskał zbyt wielu sympatyków ze względu na swoją cenę. Może teraz stanie się bardziej popularny.

Od maja Oculus for Business dostępny był z wersją headsetu o pojemności dysku 128GB i w cenie $1.000 dolarów. Facebook postanowił obniżyć cenę do $800 dolarów oraz dwukrotnie zwiększyć przestrzeń dyskową. Także jeśli zdecydujecie się teraz zaoszczędzicie $200 dolarów i otrzymacie wersję headsetu z dyskiem o pojemności 256GB.

Podobnie jak w przypadku pierwszej wersji Oculus for Business wiąże się to z koniecznością wykupienia subskrypcji oprogramowania i wsparcia korporacyjnego. Jest ono odnawiane co roku za $180 dolarów rocznie – pierwszy rok jest wliczony w cenę zakupu. Obejmuje ono oprogramowanie pozwalające zarządzanie całą flotą headsetów Quest. Dzięki niemu można masowo wdrażać oprogramowanie, przeprowadzać aktualizacje oraz monitorować wiele czynności.

Business przez duże ‘B’

Facebook poważnie zaczyna podchodzić do tematu pracy w wirtualnej przestrzeni. Obniżenie ceny programu Oculus for Business może świadczyć o chęci wprowadzenia jak największej liczby urządzeń w sieci korporacyjne. Sprawdzi się to przede wszystkim w branży szkoleniowej oraz w wewnętrznych procesach wdrażania wszelkich rozwiązań projektowych.

Infinite Office

Dodatkowo narzędzia takie jak Infinite Office mogą wprowadzić szeregowych pracowników na zupełnie inny poziom pracy. Dzisiaj biuro mobilne kojarzy się przede wszystkim z laptopem i telefonem, ale dzięki Oculus to może ulec zmianie w całkiem niedalekiej przyszłości.