Nintendo to firma kultowa. W zasadzie będąca kreatorem pop-kultury w latach dziewięćdziesiątych. Nie sądzę by ktoś nie kojarzył nazwy czy loga, nawet jeśli nie byliście graczami czy nie śledziliście rynku growo-komputerowego. Premiera konsoli Switch miała swoje miejsce 2 lata temu i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością. Firma już kilka razy podchodziła do tematu VR, aby wzbogacić swój produkt. I właśnie teraz ogłosiła, że do sprzedaży trafi Labo Kit w wersji 4.

Nintendo Labo to cała seria kartonowych “rozszerzeń” dla konsoli Switch. Swoją konsole można było zamienić w pianino, kierownicę motocykla czy nawet plecak dzięki, któremu sterowaliśmy wielkim robotem. I ten ostatni chyba jest moim faworytem.

 

W końcu Nintendo zdecydowało się na kolejny zestaw z rodziny Labo, ale tym razem na poważnie. Wkraczamy do świata VR i to nie z prostym urządzeniem a’la cardboard, lecz z całym zestawem zabawek. Bazą całej zabawy są gogle, w których umieszczamy naszą konsolę. Nie posiada on paska na głowę, co na pierwszy rzut oka może być mankamentem. Jednak patrząc na dodatkowe akcesoria, jest on zbędny. Gogle można rozszerzać czterema modułami:

  1. Toy-Con Blaster
  2. Toy-Con Elephant
  3. Toy-Con Camera
  4. Toy-Con Wind Pedal
  5. Toy-Con Bird
nintendo2
źródło: Eurogamer

Wszystkie te komponenty działają dokładnie tak samo jak zwykłe gogle VR Cardboard. Przystawiamy gogle do oczu gdzie ukazuje nam się obraz 3D. Dodatkowe komponenty są tak skonstruowane, że umożliwiają na umieszczenie kontrolerów. I to właśnie stanowi podstawę całej zabawy. Dzięki nim następuje interakcja ze światem wirtualnym. Na razie nie znamy więcej szczegółów odnośnie wykorzystywania poszczególnych elementów oraz jaką interakcję za sobą niosą.

Premiera zapowiedziana jest na 12 kwietnia. Cena pełnego zestawu Nintendo Labo: VR Kit, w którego skład wchodzą gogle oraz elementy pozwalające na skonstruowanie 5 zabawek, ustalona jest na $79,99 dolarów. Jeśli uważacie, że cena jest zbyt duża, jest też wersja Nintendo Labo: VR Kit – Starter Set & Blaster. Zawiera one gogle oraz blaster. Cena wynosi już jedyne $39,99 dolarów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby Starter Kit rozszerzać w późniejszym czasie. Firma oferuje dwa rozszerzenia (#1 – Elephant + Camera, #2 – Wind Pedal, Bird), każdy w cenie $19,99 dolarów.

Firma zapowiada także tryb Toy-Con Garage. Będzie to oficjalna “platforma”, w której można spróbować własnych sił w programowaniu, z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Ma to być częścią oprogramowania Nintendo VR Kit Software.