Po ośmiu miesiącach od ogłoszenia MagicLeap One: Creator Edition, i wielu latach zapowiedzi, urządzenie staje się dostępne.

Jak wiedzieliśmy już wcześniej w skład zestawu wchodzą gogle Lightwear, jednostka sterująca Lightpack oraz kontroler. Od dzisiaj można składać zamówienia pre-order, a rezerwacja MagicLeap kosztuje $200, która jest w ostateczności odliczana od ceny zestawu, czyli od kwoty $2,295. Czas realizacji to 120 dni, ale producent zapewnia, że termin na pewno ulegnie skróceniu.

Poza ogłoszeniem pre-orderu, w końcu znamy pełną specyfikację produktu. Jednostkę centralną napędza NVIDIA Parker SoC z parą procesorów Denver 2.0 64bit, do tego cztery jednostki ARM Cortex A57 64bit, z czego połowa każdej z nich zarezerwowana jest dla aplikacji, oraz procesor graficzny Nvidia Pascal with 256 CUDA.

Lightpack wyposażony jest 128GB przestrzeni z czego około 95GB dostępne dla aplikacji, a pamięć to 8GB gdzie połowa dedykowana aplikacjom. Czas pracy na baterii to około 3 godzin.

Jednak najważniejsza informacja, która do samego końca była skrycie ukrywana, to zakres pola widzenia. Dużo mówiło się o bezpośrednim starciu z konkurencją w postaci Hololens i wynika, że MagicLeap wygrało tą bitwę. 40 stopni horyzontalnie, 30 wertykalnie i 50 stopni diagonalnie, daje nam dosyć spory zakres widzenia w formacie 4:3.

MagicLeap od początku stawiał na niższą cenę niż konkurencja i dotrzymał słowa. Pytanie czy urządzenie przyczyni się do większej popularyzacji technologii MR, niżeli Hololens. Zobaczymy za minimum 2-3 miesiące.