Royal Dutch Airlines, czyli KLM wydało aktualizacje swojej aplikacji na systemy iOS. Z praktycznych nowości warto wspomnieć o jednej. Na pewno pomoże wielu podróżnym mającym problem z wielkością bagażu.

Użytkownicy nowych telefonów i tabletów z systemem iOS mogą korzystać z dosyć oryginalnego pomysłu. Nowość w aplikacji KLM pozwala na “zmierzenie” naszego bagażu podręcznego czy mieści się w określonych rozmiarach. Ale zamiast kombinować z wirtualną miarką KLM wpadło na świetny pomysł. Stworzyli wirtualną, przezroczystą walizkę, którą nakładamy na nasz bagaż. Jeśli zamknie się w bryle wirtualnej walizki oznacza, że mieścimy się w określonych parametrach bagażu. Aplikacja wykorzystuje do tego popularny silnik ARKit.

Nie jest to absolutna nowość. Na początku roku Ebay uruchomił podobny mechanizm w swojej aplikacji. Pozwalał on klientom na określenie optymalnych rozmiarów dla wysyłanej paczki. Jednakże Ebay skupił się tylko na użytkownikach z systemem Android, korzystając z silnika ARCore.

KLM nie pierwszy raz ma do czynienia z technologią AR. Ostatnio wydali aktualizacje swojej aplikacji KLM Houses. Generalnie stanowi ona rodzaj programu lojalnościowego dla pasażerów. Pozwala ona na kolekcjonowanie miniaturowych, wirtualnych modeli domów za każdy wykonany lot (przypuszczam, że architektonicznie nawiązują do holenderskiej tradycji). Nowość aplikacji polega na prezentacji modeli samolotów przy użyciu technologii AR wraz z lektorem opisującym jego krótką historię.

Branża lotnicza dosyć wolno angażuje technologie AR w swoich produktach, ale pomału zaczyna się to zmieniać. Całkiem niedawno firma Airbus wydała aplikacje iflyA380, w której przy pomocy AR w czasie lotu wyświetlane są interesujące punkty na ziemi. Ale jeszcze dalej posuwa się American Airlines. W ich prototypowej aplikacji pasażer może dosłownie nawigować po lotnisku aby znaleźć punkt docelowy. Całość opiera się na mechanice wyświetlania wirtualnej ścieżki na ziemi, która prowadzi pasażera do wybranego celu.

Przypuszczam, że dla każdego kto dosyć często korzysta z usług linii lotniczych, każde ułatwienie w podróży jest na wagę złota. Od pakowania walizki, po odprawę, ponieważ lotnisko to kontrolowany chaos w czystej postaci. A mniej stresu to przyjemniejsza podróż.

Zasada marketingu mówi:
“Lepiej być pierwszym niż lepszym”A więc skontaktuj się z nami
My też to tworzymy