No może z tym domowym zaciszem mnie poniosło, ale jeśli tylko macie odpowiedni metraż to czemu nie. Jeśli całość działa tak jak wygląda to znajdą się chętni na taką zabawę. Aczkolwiek, czy to jeszcze jest zabawa czy już jazda na poważnie?

CXC Simulations to firma zajmująca się na co dzień projektowaniem i produkcją urządzeń, do symulacji wyścigów. Mają na swoim koncie kilka mniejszych i większych projektów, ale ostatni, opublikowany film przedstawia naprawdę ekscytujący i dosyć niestandardowy projekt. Można powiedzieć, że otrzymujemy pełnowymiarowy gokart wraz z całym zapleczem, dzięki któremu poczujemy się jak na prawdziwym torze.

CXC Simulations

Wcześniejsze ich projekty bazowały na ekranach znajdujących się przed graczem co nie do końca oddaje klimat prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu. Tym razem zdecydowali się na wykorzystanie technologii VR, aby kierowca poczuł się tak jakby siedział za kierownicą prawdziwego pojazdu na autentycznym torze.

Lotnicza technologia

Aby wrażenia z jazdy były jeszcze lepsze, cała konstrukcja zawieszona jest w powietrzu. Stelaż gokarta podparty jest na kilku siłownikach. Przypomina to co poniektóre symulatory lotnicze. Dzięki temu w trakcie jazdy można symulować autentyczne przechyły. Nie są one może spektakularne, mówimy w końcu o gokartach, a nie o myśliwcu. Ale wszelkie najazdy na krawężniki, tarki czy uderzenia w przeciwnika mogą być oddane za pomocą delikatnych wstrząsów.

This simulator is really specific to one type of racing. And this one type of racing also happens to be completely unique in racing alone. [The simulated kart] is the answer to the question, ‘what could we do to a kart simulator — knowing all the things we know about haptic feedback, VR, every type of technology we have — and say how realistic can we get?’ We replicated the violence, the vibration, the physical effort needed to turn the steering system, in a slick little package that can be put into a corner and easily driven.

Chris Considine, CXC CEO
CXC Simulations

Największe wrażenie zrobiły na mnie dwa, olbrzymie wentylatory znajdujące się przed graczem. Imitować mają pęd powietrza jaki towarzyszy prawdziwym kierowcom kartingowym.

Niestety zabawka ta nie znajduje się w bezpośredniej sprzedaży. Jeśli interesuje was kupno, możecie kontaktować się bezpośrednio z producentem przez formularz kontaktowy.