Wiele osób czeka na nowie wieści dotyczące kolejnej generacji gogli od HP. Wszak jest to jedyna firma, która stara się utrzymać platformę Windows Mixed Reality przy życiu. Właśnie wyciekły zdjęcia nowego modelu G2.

Ma być lepiej, wygodniej i jeszcze bardziej immersyjnie. Tak przynajmniej twierdził przedstawiciel HP, kiedy pierwszy raz wspomniał o pracach nad następcą gogli Reverb. I wszystko wskazuje na to, że HP mocno wzięło się do roboty.

Zdjęcia, które wyciekły do sieci wskazują, że zmian jest kilka. Pierwszą zauważalną różnicą są dwie dodatkowe kamery na bokach. I to jest element kluczowy, który może wpłynąć na atrakcyjność tego headsetu. Stara wersja WMR czy Reverb ze swoimi dwoma kamerami niestety odstawała od peletonu konkurencji. Cztery kamery napewno wpłyną na dokładność śledzenia, a co za tym idzie komfort użytkowania.

Drugim charakterystycznym elementem są słuchawki. A w zasadzie rodzaj głośników, które znamy chociażby z gogli Valve Index. Czy podkradli pomysł? Nie do końca. HP ogłosiło, że druga odsłona modelu Reverb powstaje we współpracy z Microsoft oraz właśnie firmą Valve. Zauważyć też można manualny regulator parametru IPD.

Nowe kontrolery to tak naprawdę połączenie tradycyjnych kontrolerów WMR z kontrolerami Oculus. Jedynym elementem, który pozostał ze starej wersji to “ring” dosyć sporej wielkości. Wiele osób narzeka na jego rozmiary i jak widać tutaj HP jednak pozostało przy swoim. Natomiast kompletnie przeprojektowano część z przyciskami i analogiem. HP kompletnie zrezygnowało z touchpada, ale za to dodała dodatkowe przyciski. Ogólnie kontrolery te wyglądają na sporo większe i masywniejsze od swoich poprzedników. Czy wyjdzie im to na dobre?

Powyższe dane nie pochodzą ze źródła HP. Wyciek został udostępniony przez użytkownika WalkingCat.

Ale ma on na swoim koncie sporo potwierdzonych informacji takich jak Hololens 2. Także można liczyć na to, że powyższe zdjęcia czy rendery są autentyczne.

HP nie odniosło się na razie do tych informacji. Zatem czekamy na potwierdzenie.