Już pisaliśmy o ciekawym podejściu do pokazania bardzo trudnej dziedziny nauki, jaką jest chemia tutaj. Zawsze postrzegałem ją, jako czarną magię gdzie Pani profesor miesza coś w menzurkach, zawartość robi się czerwona, potem zielona, a następnie biała. Pytanie? Co się wydarzyło, jaki jest wzór chemiczny związku, ile ma wiązań atomowych, wyprowadź wzór. Siadaj, pała. Zazwyczaj tak to się kończyło. Gdybym tylko miał wehikuł czasu, który pozwoliłby na przeniesienie się o te 20 lat w przód, aby korzystać z dobrodziejstw dzisiejszej technologii.

Chemia + VR = Sukces

MEL Chemistry jest platformą edukacyjną, która stara się w genialny sposób wprowadzić uczniów w meandry chemii, przy zastosowaniu gogli VR. Aby z niej korzystać musimy się zarejestrować, a następnie otrzymujemy dostęp do 28 lekcji, gdzie każda dotyka innego problemu, ale wszystkie obracają się wokół jednego słowa: chemia.

Twórcami tej platformy są pasjonaci nauki. W skład teamu wchodzą ludzie z różnych środowisk, od ściśle naukowych związanych ze światem chemii czy matematyki, poprzez programistów biorących udział w tworzeniu takich gier jak seria FIFA. Razem jednak doszli do wniosku, że poziom nauki jest bardzo niski i postanowili działać.

Ich głównym celem nie jest tworzenie ciekawych eksperymentów, ale wyjaśnienie procesów zachodzących pod przykrywką pięknych animacji. Przykładem może być nakręcone video wybuchów baniek wodorowych, które w zwolnionym tempie wygląda naprawdę fajnie. Ale pytanie czy dzieci coś z tego wyniosą? Pewnie nic, ale jeśli ten sam eksperyment zobaczą na poziomie molekularnym, zaczną dostrzegać i rozumieć proces.

 

Dodatkowo firma tworzy także aplikacje mobilną, która zamienia nasz telefon w wirtualny mikroskop elektronowy. Dzięki niemu będzie można wniknąć w otaczającą nas materię i eksplorować ją na poziomie atomowym. Pokarze widoki 3D molekuł i wyjaśni podstawowe reakcje jakie w nim zachodzą

Dzięki takiej inicjatywie w naszych szkołach możemy kreować kolejne pokolenia naukowców. I wierzę w to, że jest wśród nich niejeden umysł pokroju Marii Skłodowskiej-Curie.

Zasada marketingu mówi:
“Lepiej być pierwszym niż lepszym”A więc skontaktuj się z nami
My też to tworzymy