18 lipca 1968 rok. W dolinie krzemowej jak grzyby po deszczu powstają nowe “spółki” technologiczne. Tego dnia zostaje założona firma Intel Corporation, dzisiaj chyba największy producent układów scalonych. I pomimo faktu, że Microsoft zdecydował się na użycie procesora Qualcomm w Hololens 2, Intel widzi olbrzymi potencjał w tej technologii.

Hololens to sprzęt/legenda sam w sobie. Praktycznie stanowi on reklamę technologii Mixed Reality której twórcą jest Microsoft. Nieznana jest jej przyszłość, ale teraźniejszość wygląda całkiem ciekawie. Okulary oczywiście dalej używane są jedynie w rozwiązaniach enterprise i inżynierii szeroko rozumianej. Ale to właśnie tutaj jest największe pole do popisu. Do długiej listy użytkowników trafił niespodziewanie Intel. Pokazali całkiem ciekawy materiał w którym pokazują zalety płynące z użytkowania sprzętu z Redmond.

Materiał został nagrany w europejskiej centrali mającej siedzibę w Irlandii gdzie znajduje się fabryka półprzewodników. W ciekawy sposób pokazali jak okulary Hololens pozwalają na usprawnienie procesów komunikacji. I co najciekawsze, nie korzystają oni ze specjalnego oprogramowania pisanego na potrzeby firmy. Nie jest do końca to powiedziane, ale na pierwszy rzut oka wygląda to jak dobrze znana aplikacja Microsoft Dynamics 365.

Remote collaboration w czasie pandemii… i nie tylko

Zdalna współpraca na odległość stała się synonimem ostatniego roku. I o ile na początku nie wielu wierzyło w rozpowszechnienie takiej współpracy, dzisiaj staje się to podstawowym środkiem komunikacji. Oczywiście to też nie tak, że do dnia dzisiejszego nie istniała taka przestrzeń komunikacji. Jednak technologicznie to właśnie dzisiaj zdalna współpraca nabiera nowego, trzeciego wymiaru.

hololens-inz
źródło: insight.com

Firma Intel jest świetnym dowodem na to, że tak prosta rzecz jak zdalna komunikacja potrafi zmienić czy nawet przyspieszyć procesy wewnątrz przedsiębiorstw.