Po raz kolejny medycyna idzie w parze z technologią XR. Mam wrażenie, że obie dziedziny zaczynają same siebie napędzać, a zyskujemy my, czyli potencjalni pacjenci. Tym razem mamy do czynienia z połączeniem kilku urządzeń jako narzędzie terapeutyczne.

XRHealth to firma dostarczająca rozwiązań terapeutycznych opierających się na technologach XR. Pochwalili się patentem jaki otrzymali. Mogą wykorzystywać metody, które obejmują biofeedback w swoich rozwiązaniach terapeutycznych w wirtualnej rzeczywistości.

Jak twierdzi sama firma, dzięki temu podejściu możliwa będzie terapia z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w celu analizy bólu pacjenta. A wszystko to w oparciu wskaźniki biofeedback. Do podstawowych należą zmienność tętna, aktywność elektryczna mózgu (EEG), galwaniczna reakcja skóry i inne, bardziej lub mniej krytyczne. Zdaniem XRHealth rozwiązania obejmujące biofeedback mogą pozwolić na dostosowanie leczenia pacjenta do indywidualnych potrzeb. W ten sposób mogą lepiej informować klinicystów o tym, jak pacjenci reagują na terapię.

The newly awarded patent reflects XRHealth’s commitment to creating the most sophisticated form of therapy that responds to patient physical needs in real-time. Virtual Reality therapy that incorporates biofeedback will enhance and personalize the patient experience and provide clinicians with critical insights.

Eran Orr, CEO XRHealth

Ale to nie wszystko. XRHealth planuje włączyć terapię VR do urządzeń Apple Watch. Zwłaszcza, że mają one zaawansowane funkcje, w tym elektrokardiogram (EKG) klasy medycznej, który mierzy bicie serca. Chcą wykorzystać pomiary wyjściowe zegarka do wykrywania bólu. To jeszcze bardziej zmodyfikuje terapię VR dla pacjentów w oparciu o ból, jaki odczuwają podczas sesji.

schorzeń
XRHealth

XRHealth stworzył klinikę w wirtualnej rzeczywistości, która leczy wiele schorzeń. Należą do nich lęk, stres, zaburzenia poznawcze, uśmierzanie bólu, choroba Parkinsona i stwardnienie rozsiane. Platforma VRHealth gromadzi i analizuje dane użytkowników za pomocą sztucznej inteligencji (AI) i algorytmów przetwarzania w chmurze. Wszystko po to, aby zapewnić zaawansowaną analizę danych w czasie rzeczywistym. W rezultacie może ona dostarczać lekarzom i świadczeniodawcom opieki zdrowotnej dane pacjentów. A dzięki temu umożliwiają im poprawę jakości opieki zdrowotnej poprzez monitorowanie i leczenie pacjentów w czasie rzeczywistym.