Viveport to nowa usługa od HTC, która staje się główną platformą rozrywki dla wszystkich posiadaczy gogli VR. Za tydzień posiadacze gogli asygnowanych platformą Windows Mixed Reality, także będą mogli cieszyć się produkcjami dostępnymi na Viveport.

Firma HTC na tegorocznym GDC ogłosiła, że usługa Viveport wystartuje ze wsparciem dla wszystkich posiadaczy gogli VR Windows Mixed Reality. Wiedzieliśmy jedynie tyle, że wsparcie ma wystartować w tym roku. HTC ogłosiło, że dostępność usługi startuje dokładnie 5 czerwca tego roku.

Od początku wystartowania usługi dostępna ona była tylko dla urządzeń firmy HTC, czyli Vive oraz Vive Pro. Dosyć mocno okrojony dostęp spowodował, że we wrześniu 2018 roku posiadacze gogli Oculus Rift także otrzymali możliwość korzystania z zasobów platformy. Od pewnego czasu gogle VR Windows Mixed Reality zyskują coraz większą popularność. Dostęp do platform typu Viveport czy nawet Steam był dla nich mocno ograniczony.

Na platformie Steam możemy spotkać wiele produkcji natywnie wspierających gogle VR WMR. Te, które nie mają wsparcia mogą być uruchamiane poprzez specjalnie wydaną wtyczkę Steam.

Viveport_Infinity_Launch-Logo1-1024x536

Nie wiemy jeszcze jak do końca zostanie rozwiązana techniczna kwestia wsparcia przez Viveport gogli WMR. Czy będzie to wydane specjalne oprogramowanie dla deweloperów pozwalające na szybkie portowanie gier ,czy firma zdecyduje się na inny krok. Fakt niezaprzeczalny jest taki, że Viveport rośnie w siłę. Dodatkowo smaku dodaje nowa usługa Viveport Infinity. Usługa do złudzenia przypominającą platformę Netflix, z tą różnicą, że mamy tu do czynienia z ponad 500 tytułami gier przeznaczonymi dla gogli VR.