W tym tygodniu Vive wypuściło wersję 2.0 swojego systemu obsługującego gogle HTC Vive Focus. Premiera odbyła się na Vive Ecosystem Conference w Chinach. Do nowości można zaliczyć tryb “Passenger Mode”, pass-through video oraz integrację z smartfonami HTC.

Pierwsza z nich, ‘Passenger Mode’ zwiększa żywotność baterii, wedle doniesień, nawet o ponad 4 godziny. Co w przypadku mobilnego używania w podróży jest niebagatelną ilością. Zastosowano trik, polegający na wyłączeniu trybu 6DoF i przełączeniu na podstawowy tryb 3DoF (zmniejszono tym samym zużycie energii), dodatkowo zapobiegnie to ewentualnemu śledzeniu ruchu w przestrzeni np: w samochodzie bądź w samolocie.

Druga nowość, Pass-through, znana chociażby z GearVR, pozwala na użycie przedniej kamery w widoku VR. Dzięki temu nie tylko możemy zobaczyć co dzieje się przed nami nie zdejmując gogli, ale także możemy używać jej jako kamery dla AR.

Ciekawą nowością jest integracja z telefonami HTC. Możliwe będzie odbieranie połączeń bezpośrednio z założonymi goglami, ale także czytanie wiadomości przy pomocy specjalnych notyfikacji, w które został wyposażony system.

Jeszcze jedną nowością jest możliwość instalacji aplikacji na karcie microSD, którą możemy zainstalować w headsecie.

Pomału rośnie nam w siłę rynek urządzeń mobilnych, dedykowanych dla VR. I oby tak dalej, w końcu w dzisiejszych czasach, mobilność jest stawiana na pierwszym miejscu.