Dwa dni temu w sieci pojawił się zrzut ekranu ze sklepu Steam, gdzie prezentowane są nowe gogle Valve, podstawowa specyfikacja i data premiery. Oczywiście był to 1 kwietnia i wiele osób patrzyło na to z przymróżeniem oka. Jednak informacja ta była dostępna także wczoraj, po czym strona szybko została usunięta.

Jeśli wierzyć w doniesieniom strona, która miała być jedynie “zaślepką” miejsca gdzie będą prezentowane nowe gogle Valve Index, została przez pomyłkę opublikowana. Oczywiście po 2 dniach została szybko usunięta jednak jak to bywa, w sieci nic nie ginie.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie, oficjalna data rozpoczęcia sprzedaży to 15 czerwca. W skład zestawu będą wchodziły bazy śledzące (czyli system śledzenia outside-in). Pytanie czy w zestawie będą zawarte kontrolery Knuckles, które były już prezentowane w zeszłym roku.

ValveIndexListing

Wedle powyższych informacji wynika, że headset będzie miał zintegrowane słuchawki, połączenie z komputerem poprzez port Display port 1.2 i USB 3.0. Wyposażony będzie w dodatki w postaci ściereczki do czyszczenia optyki oraz element uszczelniający przestrzeń pomiędzy goglami a twarzą.

Minimalne wymagania sprzętowe nie należą do wygórowanych:

  • Windows 10
  • Procesor: Dual-Core
  • Pamięć: 8GB
  • Karta graficzna: NVIDIA 970, AMD RX480

Rekomendowane wymagania także nie odbiegają od dzisiejszych standardów dla VR:

  • Procesor Quad-Core (lub wyższy)
  • karta graficzna; NVIDIA 1070 (lub wyższa)

Pozostaje pytanie: czy jest to niekontrolowany wyciek informacji, czy jednak kontrolowana akcja marketingowa Valve?