Tim Cook chyba niespecjalnie będzie płakał z tego powodu. 2024 rok to debiut na rynku Apple Vision Pro, sprzętu dosyć unikalnego nawet na taką firmę jak Apple. Jeśli ktoś mógłby zakłócić to wydarzenie to właśnie premiera “konsorcjum” Google, Samsung i Qualcomm. Ale już wiadomo, że nie dadzą rady.

Południowokoreański producent elektroniki Samsung pracuje nad swoim headsetem XR już od dłuższego czasu. Są przypuszczenia, że prawdopodobnie zostanie on zaprezentowany podczas imprezy Galaxy Unpacked w drugiej połowie przyszłego roku. Według raportu serwisu 9To5Google, sprzęt o nazwie kodowej „Infinite” – zostanie zaprezentowany w lipcu lub sierpniu. Lecz do sprzedaży nie trafi wcześniej niż w grudniu 2024 roku.

Na początku tego roku Samsung i Google wspólnie ogłosiły specjalną wersję systemu Android dla nowej kategorii produktów. Będzie ona napędzana nowym chipem Qualcomm Snapdragon. Produktem najprawdopodobniej będzie headset mieszanej rzeczywistości, będący głównym konkurentem Apple Vision Pro.

Według doniesień prasowych Samsung planował premierę na ten rok. Ale firma zmieniła zdanie po zaprezentowaniu przez Apple urządzenia Vision Pro. Obawy związane były z jednoczesnym wejściem na rynek dwóch urządzeń o, jak można się domyślać, zbliżonych właściwościach. To stawia bardzo dużo znaków zapytania na temat możliwości technicznych i specyfikacji samego urządzenia. Skoro firma zdecydowała się na wyczekania kiedy szum po Apple opadnie wnioskować można, że szykują się na bezprecedensowe rzucenie rękawicy głównemu rywalowi.

Apple Vision Pro

Jednak jest informacja, która studzi trochę emocje. Według raportu w pierwszej serii produkcyjnej wyprodukowanych zostanie “zaledwie” 30 000 sztuk. Samsung podobno czeka będzie na reakcję na produkt i reakcję branży. Nie wiemy kompletnie nic na temat specyfikacji samego urządzenia więc z niecierpliwością czekamy na jakiekolwiek przecieki.