Gra No Man’s Sky swoją premierę miała ponad 3 lata temu. Dlaczego o tym piszemy? Bo jej premiera nie przeszła bez echa. Gra zebrała fundusze na kickstarterze (i to olbrzymie), a okazała się kompletnym nie wypałem. Na pierwszej wersji gracze nie zostawiali suchej nitki. Jednak firma wzięła się w garść, poprawiała i łatała co się dało. Aż w końcu jakoś wyprostowali sytuację. Teraz czas na VR.

Hello Games, firma stojąca za No Man’s Sky, rzuciła rękawice wszystkich grom dotykającym szeroko pojętej tematyki Sci-Fi i otwartych światów. Zapowiedzi wprawiały w zachwyt nawet sceptyków. Olbrzymie przestrzenie, niekończące się światy, wszystko po to, aby gracz mógł eksplorować i poszukiwać. Zaczęło się jednak od pustki. Fakt, światy były olbrzymie, ale nic poza tym. Zaczęła się fala krytyki, po której niejedna firma zwinęła by ogon pod siebie i cichutko odeszła w niebyt. Jednak Hello Games wzięło sobie wszystko do serca i wydostali się ze spirali błędów i nie dociągnięć.

Pierwsze wzmianki o próbie wejścia na rynek VR, słychać było w październiku zeszłego roku. Wtedy to sami gracze zaczęli mocno naciskać i zadawać pytania, czy firma ma na swojej Road Map’ie jakiekolwiek próby wejścia na rynek VR. Od tamtego czasu nie było żadnego komentarza ze strony dewelopera. Skrupulatnie wydawane były pomniejsze aktualizacje usprawniające grę.


Jednak najnowsza aktualizacja, No Man’s Sky Beyond, która przed nami, zawiera wiele nowości. Składają się na nie No Man’s Sky Online, czyli zupełnie nowe doświadczenia gry multiplayer oraz narzędzia pozwalające się dzielić swoimi osiągnięciami na portalach społecznościowych. To co nas interesuje najbardziej, to wsparcie gry dla gogli VR. Z zapowiedzi wiemy, że gra w wersji VR, będzie dostępna zarówno dla graczy pecetowych, jak i konsolowych. W przypadku konsol sprawa jest oczywista, a co do wersji PC, producent zapowiedział wsparcie dla gogli HTC Vive. Nie ma natomiast słowa o goglach Oculus.

Cała aktualizacja będzie darmowa dla wszystkich graczy, nie ważne czy dopiero zaczniecie swoją przygodę z grą, czy jesteście już weteranami. Oczywiście współpraca w obrębie jednego świata dotyczy i graczy nie-VR’owych, jak i tych VR’owych. Nie ma tutaj podziału ze względu na posiadany sprzęt.

Wiernym fanom życzymy wytrwałości, a tym którzy chcą zacząć przygodę, cierpliwości. Poniżej prezentujemy film promujący aktualizację.