No niestety nie u nas, ale może jest to szansa, aby pomysł wykiełkował i na naszym gruncie. Inicjatywa zacna i warta uwagi, bo problem izolacji osób starszych w czasie pandemii jest olbrzymi. Dzięki technologii VR mogą oni “wyjść” ze swoich czterech ścian.

MyndVR to studio specjalizujące się w technologii VR, ale pod kątem osób starszych. Mają w ofercie całą gamę fajnych doświadczeń, które pomagają im wyjść poza ściany własnego domu. Teraz, dzięki wsparciu ze strony Pico udało im się stworzyć program pozwalający przetrwać czas pandemii. Właśnie ogłosili start ich platformy “MyndVR at Home”.

MyndVR at Home

Our goal has always been to lift the quality of life and the spirits of senior citizens across the country,” said Chris Brickler, co-founder and CEO of MyndVR. “We’ve seen the kind of impact that our program has on seniors living in care communities, and we wanted to be able to share that impact, create those experiences, and empower seniors to learn, grow and indulge their curiosity from their own homes.

Chris Brickler, CEO MyndVR

“MyndVR at Home” został specjalnie zbudowany z myślą o łatwości użytkowania i prostocie. Dzięki temu seniorzy i ich opiekunowie mogą w mgnieniu oka zacząć korzystać z VR. Dzięki MyndVR mogą oni poprawić swoje relacje, przeżywając wspólnie przygody w wirtualnej rzeczywistości – za pomocą tabletu sparowanego z headsetem VR. Dla osób żyjących samotnie i mających do czynienia z izolacją zapewnia to ekscytujący sposób na wyrwanie się z czterech ścian. Mogą oni doświadczyć świata, który na chwilę obecną jest poza ich zasięgiem.

Na razie tylko USA

Platforma oferuje naprawdę duży wachlarz kontentu, przede wszystkim video, który łączy oryginalne treści MyndVR z 360-stopniowymi filmami firmy Littlstar. Wszystko to obejmuje wiele doświadczeń tj. podróże, muzykę, sztukę, przyrodę czy nawet terapie.

MyndVR is not just about the entertainment that it provides to seniors. Our research has shown that MyndVR and the virtual reminiscence therapy that we create has the ability to lift spirits and help seniors relive amazing memories from their youth. Virtual reality can really have an impact for this demographic, and we’re excited to be leading the charge with a program that allows seniors who are aging in place to reap the benefits of virtual reality.

Jim Gleason, MyndVR

Taka walka z izolacją u osób starszych stawia inicjatywę MyndVR na najwyższym stopniu. Niestety pomimo całej wspaniałości projektu liczyć się tutaj trzeba z kosztami. A te dla osób starszych mogą być nie do przeskoczenia. W chwili obecnej trwa promocja w której już za $40 dolarów można posiadać taki zestaw w domu. Tak jak pisałem niestety projekt obejmuje jedynie USA, ale możliwe, że tego typu platformy zyskają na popularności w reszcie świata.