Od dzisiaj posiadacze iPhone X mogą sami nagrywać i odtwarzać hologramy z własnym wizerunkiem. Temat hologramów kojarzy Nam się głównie z filmów SF. Pamiętamy także największą serię Gwiezdnych Wojen, gdzie hologram stanowił podstawę komunikacji, jak dzisiaj SMS czy Messenger.

Aplikacja HoloBack wykorzystuje kamerę TrueDepth, aby utworzyć obraz 3D twarzy bądź dowolnego obiektu. Następnie możemy umieścić swoje nagranie w dowolnej przestrzeni czy otoczeniu, z wykorzystaniem ARKit. Oczywiście istnieje możliwość przesłania takiej “wiadomości” znajomym. Wygenerowany w ten sposób hologramy są dosyć niskiej jakości w porównaniu do tych, które potrafimy widzieć w filmach, ale łatwość korzystania oraz sam pomysł to świetny start. Kto wie, może za kilka lat nastąpi rewolucja, podobna do transmisji video poprzez Skype.

Od czasu pojawienia się nowego iPhone X, z kamerą TrueDepth, na AppStore nie zauważa się wysypu aplikacji, faktycznie korzystających z tego rozwiązania. Nadzieją jest fakt, że kolejne odsłony urządzeń maja być wyposażane w tego typu kamerę.

Zasada marketingu mówi:
“Lepiej być pierwszym niż lepszym”A więc skontaktuj się z nami
My też to tworzymy