Dzisiaj piątek 13… Ale będzie to szczęśliwy piątek bo Beat Saber dostał kilka fajnych kawałków Green Day, a Bosch chce dostarczać komponenty do okularów ‘Smart’. Jakby tego szczęścia było mało to w Boneworks możecie się wyżyć na wszystkim, albo wczuć się w surrealistyczny klimat Paper Beast. A na koniec tego szczęścia Firefox Reality pozwoli Wam… ale to za moment.

E(X)p(R)esowy piątek #8

Green Day w Beat Saber

Na myśl o Green Day od razu przychodzi mi do głowy jeden z ich najlepszych kawałków jakie nagrali. No i do tego chyba jeden z najlepszych teledysków jaki mieli:

Niestety ten utwór nie znalazł się na liście ale kilka innych już tak. Na imprezie Game Awards która właśnie miała miejsce Beat Games ogłosił nowy Music Pack. Nie przez przypadek Green Day wystąpił na tej imprezie na żywo. Wraz z wejściem nowych poziomów 360° i 90° będziemy mogli pomachać mieczami w rytm takich utworów jak:

Wspomniałem o poziomach 360° i 90°. Te drugie lądują właśnie na konsoli PS. Daje to 28 ścieżek! Ja nie wiem ja to ogarniecie.

Bosch to nie tylko “frania”

Nie wiecie co to frania? Elektryczna pralka wirnikowa popularna w Polsce przed upowszechnieniem się w latach 80-tych bębnowych pralek automatycznych. A wyglądała mniej więcej tak:

Bosch nie chce być kojarzony jedynie z pralkami i postanowił uczknąć kawałek tortu technologicznego dla siebie. Jeden z działów firmy, Bosch Sensortech pokazał swój produkt pod nazwą Light Drive system. Cóż to? Wyjaśnia sam CEO, Dr. Stefan Finkbeiner:

The Smartglasses Light Drive system is the smallest and lightest product on the market today and is, therefore, able to turn almost any regular spectacles into smartglasses,

Innymi słowy jest to malutkie urządzenie które posiada w sobie wszystko co jest konieczne do przekształcenia waszych, standardowych okularów w okulary “Smart”.

Bosch Light Drive system

To maleństwo posiada w sobie układ który umożliwia projekcję obrazu na specjalnej, holograficznej powierzchni. Do tego mamy akcelerometr, żyroskop, magnetometr, a nawet barometr. Wszystko po to aby urządzenie mogło śledzić nasze ruchy w przestrzeni.

Bosch

A tym czasem…

Szokująca aktualizacja Firefox Reality

Usiądźcie wygodnie i rozluźnijcie się bo ta informacja spowoduje, że wyskoczycie z własnych butów. Otóż dzięki Firefox Reality będziecie mogli płynnie przechodzić pomiędzy waszym komputerem PC, a goglami VR. Tyczy się to materiałów wideo 360. A działa to tak:

Firefox Reality

Aktualizacja dostarcza nam “magiczny” przycisk, dzięki któremu w naszej przeglądarce zapisany zostaje link do materiału wideo, który następnie oglądamy w goglach VR. Ja się pytam: Poważnie? A czy nie można było tego linku zapisać w naszych zakładkach wcześniej? Aby skorzystać z nowej funkcjonalności musicie być zalogowani w swojej przeglądarce w goglach. Czyli tak naprawdę dostajemy coś co było już dostępne ale trzeba było na to wpaść samemu. Odnoszę wrażenie, że czasem producenci softu myślą, że użytkownicy są jak małpy w zoo którym wystarczy wrzucić pół banana i już się cieszą.

Dajemy wam nową wersję 1.23.456 w której dzięki ciężkiej pracy naszych programistów będziecie mogli robić to samo co do tej pory.

Dobra, koniec z nabijaniem się, przejdźmy do spraw poważniejszych. W zasadzie to nie będzie to miało wiele wspólnego z powagą. Bo co może być poważnego w niszczeniu wszystkiego dookoła co nam wpadnie pod łapy.

Stress Level Zero nie bez przyczyny tak się nazywa

Temat idealny na dzisiejszy piątek 13. Jeśli ten dzień da Wam w kość, możecie się odstresować.

Boneworks to gra lub symulacja, która wykorzystuje świetną fizykę. Praktycznie wszystko może ulec zniszczeniu. Mamy do dyspozycji pistolety, karabiny, łomy, noże no i własne ręce. Gra posiada trzy tryby: Arena, Story oraz Sandbox. Gra sama w sobie może nie przynosi nam ultraciekawej historii i narracji ale dostajemy za to wiele radości z fizyki. Rzadko można spotkać tak wierne jej oddanie w grach VR. Każdy przedmiot, który bierzecie do rąk posiada własne, unikalne cechy takie jak na przykład waga. Jeden przedmiot możecie podrzucić w dłoni ale innego już nie dacie rady. Prezentowane demo pokazuje także użycie kontrolerów Knuckles, które śledzą ruchy palców. Dodatkowa atrakcja. A jeśli szukacie czegoś ambitniejszego to może…

Paper Beast

Gra ta pochodzi od tej samej osoby która jest odpowiedzialna za hit sprzed wielu lat (bodajże 30) Another World. Éric Chahi, bo o nim mowa założył całkiem niedawno studio Pixel Reef. I to właśnie ono jest producentem tejże gry. W zasadzie ciężko nazwać to grą, bardziej doświadczeniem:

Ma być dostępna w pierwszym kwartale 2020. Niestety tylko na konsole PS z zestawem PSVR.

A tymczasem… nie E(X)p(R)esowego weekendu Wam życzymy.