Przez wielu, firma Epson kojarzona jest jedynie z urządzeniami biurowymi. Nie mają jednak świadomości, że firma dosyć prężnie działa na rynku nowych technologii, a zwłaszcza produkcji smart okularów. Właśnie uruchomili aplikację, która pozwala na współpracę ich okularów z najpopularniejszymi modelami dronów, firmy DJI.

DRL, Drone Racing League, to chyba największa liga wyścigowa dronów. Skupia wokół siebie najlepszych. Jeśli jeszcze nie widzieliście żadnego wyścigu tej ligi to koniecznie musicie to nadrobić. Prędkość, zwinność i ewolucje, jakie można tam zobaczyć, graniczą momentami z cudem. Wyścigi organizowane są w przeróżnych sceneriach i torach. Zawodnicy sterujący swoimi dronami, posiadają specjalne okulary FPV. Pozwalają one na podgląd obrazu przesyłanego prosto z drona i w ten sposób sterują maszynami. Okulary Epson maja jednak trochę odmienne zadanie.

Moverio BT-300 Drone Edition są dostępne na ryku już do pewnego czasu. Jednak dopiero teraz firma uruchomiła specjalną aplikację, Drone SoAR, która zwiększa możliwości okularów. Ekran okulara posiada HUD (Head-Up Display) dzięki, któremu operator drona ma wgląd do całej gamy informacji taki jak status lotu, aktualna wysokość czy stan baterii.

moverio
źródło: Epson/Moverio

Ciekawą funkcją jest możliwość pobrania mapy, która będzie wyświetlać naszą aktualną pozycje. Dodatkowo poprzez koordynaty GPS możemy zostać powiadomieni o lokalnych ograniczeniach używania pojazdów latających. A jeśli przez roztargnienie stracimy naszego pupila z pola widzenia, funkcja ‘Find my drone’ pozwoli nam go odnaleźć. Na ekranie pojawi się strzałka, która wskaże nam kierunek gdzie znajduje się dron.

At Epson, we are focused on expanding the drone market and providing cutting-edge AR technology that will make it more accessible for consumers(…), Eric Mizufuka, Epson product manager.

W podobnym tonie wypowiada się firma DJI. Według nich połączenie technologii AR, smart okularów i ich dronów sprawia, że entuzjaści tego typu zabawy mogą otrzymać jeszcze więcej i jeszcze lepszych doświadczeń, płynących z pilotowania. Dodatkowo staję się ono łatwiejsze w przyswajaniu dla osób zaczynających przygodę z dronami.

Aplikacja jest dostępna na sklepie Moverio, a same okulary na stronie Epsona.