Pacjenci jednego ze szpitali w Paryżu mogą doświadczyć nowatorskiego sposobu aby obniżyć ból, w czasie zabiegów bądź operacji.

Szpital, w porozumieniu ze startupem Healthy Mind, pomaga ludziom przezwyciężyć ból. Wykorzystywane w tym celu gogle VR, wraz ze specjalnie wykreowanym światem. Na razie technika ta stosowana jest tylko przy kilku zabiegach medycznych, ale przy niektórych, stanowi nawet zamiennik leków.

W czasie zabiegów pacjent może wejść do 3 różnych światów. Chorzy mają do wyboru buddystyczny ogród Zen, bujny las ze zwierzętami czy zaśnieżony krajobraz górski. Wszystkie światy zostały starannie przygotowane i wykreowane, we współpracy ze specjalistami z dziedziny medycyny i psychologii. Całość doznania potęguje ścieżka dźwiękowa, która starannie wypełnia otoczenie, zwiększając tym samym immersyjność doświadczenia.

Jak zapewnia CEO i założycielka Helathy Mind, Reda Khouadra, trwają już prace nad kolejna odsłoną tego projektu, gdzie doświadczenia będą zwiększone o możliwość interakcji z elementami świata wirtualnego, poprzez dźwięk czy malowanie.

VR w roli pigułki na ból
źródło: vrscout.com

Tego typu zabiegi, które mają na celu odwrócenie uwagi pacjenta od fizycznego bólu, mają bardzo duży wpływ na efekt końcowy, ponieważ często to właśnie warstwa psychologiczna pacjenta staje się trampoliną do powrotu do zdrowia. Trzymamy zatem kciuki i liczymy, że nasza służba zdrowia też zainteresuje się wykorzystaniem tej technologii.

Zasada marketingu mówi:
“Lepiej być pierwszym niż lepszym”A więc skontaktuj się z nami
My też to tworzymy