Nie ma co ukrywać, że wiadomość o pracach nad własnym urządzeniem Bigscreen wywołało niemałe zamieszanie. Ultralekkie okulary zrobiły wrażenie, pomimo ich ograniczeń. Padły nawet daty dostaw, ale obecnie firma rewiduje te zapowiedzi.

Mały headset Bigscreen korzystające ze SteamVR narobiło niezłego zamieszania na rynku. Znacznie wyróżnia się na tle konkurencji, oferując znacznie lżejszą i kompaktową konstrukcję. Osiąga to poprzez zastosowanie wysokiej rozdzielczości ekranów microOLED, soczewek typu pancake i śledzenia przy pomocy latarni SteamVR. Jednak najbardziej wyróżnia go niestandardowy panel przedni. Będzie on wykonywany na specjalne zamówienie pod klienta. Chodzi o jak najlepsze spasowanie twarzy z headsetem dla jak najmniejszej utraty światła.

Pierwsze urządzenia zamówione w przedsprzedaży miały trafić w ręce użytkowników już w październiku. Niestety z powodu opóźnień w produkcji, data ta zmieni się na listopad. Zmieni się też cały harmonogram jaki został przedstawiony. A wszystko za sprawą słabej przepustowości produkcyjnej.

Dyrektor generalny Bigscreen, Darshan Shankar, stwierdza w poście na blogu, że wąskie gardła w produkcji doprowadziły do wolniejszego niż oczekiwano tempa produkcji. Wynikiem tego jest osiągnięcie jedynie “około 25% docelowego wskaźnika produkcji”, w zestawieniu z przewidywaniami.

20% zamówień z przedsprzedaży złożonych na terenie Stanów Zjednoczonych miało przewidywany termin dostarczenia w Q3 tego roku z naciskiem na początek października. Już wiadomo, że termin jest przesunięty na koniec miesiąca, a reszta przesunięta na listopad.

We’re taking this seriously. Solving these bottlenecks requires significant effort with multiple flights to China and our team in California working until 5AM. To ensure we improve our manufacturing and calibration bottlenecks, I will personally remain on-site at our factories in China for the next month to ensure ramp up goes smoothly. In addition to these new machines, we will begin a second night shift at our factories to improve production. We’ve also doubled the size of our LA factory team in the past 2 months.

Darshan Shankar, Bigscreen CEO

Obecnie tabela dostaw wygląda następująco:

Bigscreen