Oculus uaktualnił system zabawy sieciowej. Ma być szybciej i jeszcze prościej, nowy horror w klimacie postapokaliptycznym, coś dla fanów Deadmau5 oraz ciekawy system śledzenia dłoni.

Dostępny z pulpitu Oculus’a istniejący system imprezy umożliwia czterem graczom dołączenie do grupowego czatu głosowego, nawet jeśli są w różnych aplikacjach. Teraz, dzięki nowej funkcji “Travel together”, nasi znajomi mogą razem uruchamiać obsługiwane aplikacje i bezproblemowo trafiać do tego samego lobby lub gry.

Oculus
Stalker

Studio CM Games ponad osiem miesięcy trzymał swoja produkcję na etapie Early Access na serwisie Steam. Ale w końcu produkcja otrzymuje status oficjalnej dystrybucji. Into the Radius to horror postapokaliptyczny osadzony w Pechorsk Radius Zone w centrum Moskwy. Coś dla fanów Stalkera i książek Glukhovsk’iego.

Deadmau5 w VR

Deadmau5, DJ oraz producent muzyczny ujawnił na swoim koncie Twitter krótki klip, z którego nie wiele wynika ale logo Unreal Engine daje sporo do myślenia.

View this post on Instagram

A breed of goat.

A post shared by deadmau5 (@deadmau5) on

Możliwe, że muzyk pracuje nad rodzajem platformy koncertowej. Ostatni koncert francuskiego muzyka Jean Michele Jarre’a okazał się sukcesem. Nie wykluczone, że takich historii będzie coraz więcej.

FingerTrak

Naukowcy z uniwersytetu Cornell pracują nad ciekawą opcją śledzenia ruchów dłoni. Skonstruowali oni urządzenie, które zakładane jest na nadgarstek.

FingerTrak wykorzystuje głęboką sieć neuronową do łączenia sygnałów wejściowych z trzech lub czterech miniaturowych kamer termowizyjnych zamontowanych na nadgarstku, łącznie rejestrując całą pozę dłoni. Korzystając z gestów generowanych przez kamery, sieci szkieletowe i regresyjne starają się oszacować pozycje koniuszków palców i stawów. Wyniki może nie są jeszcze doskonałe, ale można je wykorzystać do niektórych form danych wejściowych VR i AR. Inne potencjalne zastosowania FingerTrak to interakcję człowieka z maszynami, tłumaczenie na język migowy oraz ogólny rynek opieki zdrowotnej, w tym wczesne wykrywanie chorób zwyrodnieniowych, takich jak choroba Parkinsona i Alzheimera.