Oculus uaktualnił system zabawy sieciowej. Ma być szybciej i jeszcze prościej, nowy horror w klimacie postapokaliptycznym, coś dla fanów Deadmau5 oraz ciekawy system śledzenia dłoni.

Dostępny z pulpitu Oculus’a istniejący system imprezy umożliwia czterem graczom dołączenie do grupowego czatu głosowego, nawet jeśli są w różnych aplikacjach. Teraz, dzięki nowej funkcji “Travel together”, nasi znajomi mogą razem uruchamiać obsługiwane aplikacje i bezproblemowo trafiać do tego samego lobby lub gry.

Oculus
Stalker

Studio CM Games ponad osiem miesięcy trzymał swoja produkcję na etapie Early Access na serwisie Steam. Ale w końcu produkcja otrzymuje status oficjalnej dystrybucji. Into the Radius to horror postapokaliptyczny osadzony w Pechorsk Radius Zone w centrum Moskwy. Coś dla fanów Stalkera i książek Glukhovsk’iego.

Deadmau5 w VR

Deadmau5, DJ oraz producent muzyczny ujawnił na swoim koncie Twitter krótki klip, z którego nie wiele wynika ale logo Unreal Engine daje sporo do myślenia.

Możliwe, że muzyk pracuje nad rodzajem platformy koncertowej. Ostatni koncert francuskiego muzyka Jean Michele Jarre’a okazał się sukcesem. Nie wykluczone, że takich historii będzie coraz więcej.

FingerTrak

Naukowcy z uniwersytetu Cornell pracują nad ciekawą opcją śledzenia ruchów dłoni. Skonstruowali oni urządzenie, które zakładane jest na nadgarstek.

FingerTrak wykorzystuje głęboką sieć neuronową do łączenia sygnałów wejściowych z trzech lub czterech miniaturowych kamer termowizyjnych zamontowanych na nadgarstku, łącznie rejestrując całą pozę dłoni. Korzystając z gestów generowanych przez kamery, sieci szkieletowe i regresyjne starają się oszacować pozycje koniuszków palców i stawów. Wyniki może nie są jeszcze doskonałe, ale można je wykorzystać do niektórych form danych wejściowych VR i AR. Inne potencjalne zastosowania FingerTrak to interakcję człowieka z maszynami, tłumaczenie na język migowy oraz ogólny rynek opieki zdrowotnej, w tym wczesne wykrywanie chorób zwyrodnieniowych, takich jak choroba Parkinsona i Alzheimera.

wsparcie_patronite