Gogle VR i MR

Poniżej prezentujemy ranking wszystkich (mamy przynajmniej taką nadzieję) urządzeń VR oraz MR, dostępnych na rynku. Znajdują się tam także urządzenia, których nie ma już w oficjalnej sprzedaży. Jednak z pewnością na stronach aukcyjnych da się je jeszcze znaleźć.

W pierwszej kolejności prezentujemy gogle VR podłączane do komputera PC lub konsoli. Dalsza część to gogle VR Standalone. Ostatnia tabela to urządzenia MR.

Zaskoczyła nas niesamowita rozbieżność w danych specyfikacji podawanych w materiałach prasowych, przez samych producentów. Dlatego w wielu miejscach dane są przybliżone. W szczególności dotyczy to FOV.

Link gdzie można zakupić dane urządzenie kieruje albo na stronę producenta/dystrybutora, albo do popularnych porównywarek. Zdajemy sobie sprawę, że urządzenia, które w poniższej tabeli zaznaczone są jako ‘BRAK’ (czyli niedostępne) można znaleźć na stronach aukcyjnych, jednak one nie stanowią stałego źródła informacji.

Komentujcie

Jeśli według Was jakaś informacja jest błędna bądź nieścisła, komentujecie, a my postaramy się jak najszybciej reagować. A jeśli chcecie aby ranking zawierał więcej informacji, napiszcie co Was najbardziej interesuje.