Lubimy takie wiadomości. Polska spółka InventionMed, która jest autorem projektu TutorDerm istnieje na rynku od 2018 roku. I od samego początku znana jest ze wszelkiego rodzaju symulatorów medycznych opierających się na technologii VR.

Medycyna to istne pole doświadczalne dla tego typu projektów. Szkolenia w tych dziedzinach często ograniczone jest z powodów stricte technicznych. Jak wiemy praca na “żywym” organizmie niesie ze sobą ryzyko błędu, które niestety w tym przypadku może skończyć się tragicznie. Dlatego medycyna bardzo szybko zaczęła korzystać z dobrodziejstw technologii wirtualnej rzeczywistości. TutorDerm jest tego świetnym przykładem.

TutorDerm to projekt, który idzie z pomocą lekarzom dermatologom. Umożliwia on przeprowadzanie zabiegów dermatologicznych i estetycznych przy użyciu VR. Projekt od samego początku dedykowany był edukacji. Daje on olbrzymie możliwości dla lekarzy, kosmetologów czy nawet studentów w zdobywaniu umiejętności w “bezpiecznych warunkach”.

Podczas całego zabiegu symulowane są wszystkie procedury konieczne do jego przeprowadzenia. Jest ich kilka przed, w trakcie oraz po zabiegu, np:

  • Postępowanie według zasad BHP (ikona związana np. z okularami ochronnymi, rękawicami ochronnymi, etc.)
  • Dialog i uzupełnienie ankiety z przeprowadzonego wywiadu z pacjentem
  • Przygotowanie i konfiguracja urządzenia do pracy (według uzyskanych danych z wywiadu)
  • Przeprowadzenie zabiegu za pomocą lasera
  • Uzyskanie efektu finalnego w postaci widocznych zmian skórnych (np. zaczerwienienia, etc.)
  • Podsumowanie efektów zabiegu przeprowadzonego przez osobę realizującą zabieg w symulatorze (wydruk, Ocena postępowania, etc.).

Nasza strategia biznesowa zakłada komercjalizację urządzenia TutorDerm oraz jego dalszy rozwój. Już niedługo poszerzymy projekt o kolejne moduły. W planach jest również otwarcie ‚Wirtualnego szpitala’. Naszym flagowym projektem zainteresowane są zagraniczne kliniki, jak również zagraniczni inwestorzy

Prezes InventionMed Tomasz Kierul

Sprzedaż oraz komercjalizacja projektu planowana jest przez spółkę w I kwartale 2020 roku.