Firma ThirdEye, znana do tej pory ze sprzętu MR dedykowanego dla rynku enterprise ogłosiła dzisiaj zupełnie nowy produkt. Razor MR Glasses to sprzęt dedykowany klientowi indywidualnemu. Tym samym firma wkracza na zupełnie nowe wody.

Okulary Razor MR to sprzęt, na który czeka konsument. Przynajmniej tak twierdzi producent. To ultralekkie okulary przystosowane do całodniowego użytkowania (ciekawe tylko co na to bateria). Jak znalazł w momencie, kiedy słowo ‘metaverse’ odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Tego typu okulary mają być przede wszystkim wygodne oraz kompaktowe. Razor MR przedstawiane są jako przedłużenie, a nawet zastępstwo dla naszych płaskich ekranów telefonów. Szeroka gama aplikacji użytkowych jak i gier już jest ponoć w produkcji. Od telemedycyny do wsparcia technicznego i zdalnej asysty.

A skoro o zdalnej asyście mowa, to jeśli mieliście już do czynienia ze sprzętem od ThirdEye to ucieszy was fakt, że Razor MR współpracują także z dedykowaną platformą RemoteEye. Jest to narzędzie służące wszelkim pracom naprawczym oraz serwisowym. Co ciekawe może być przydatne nawet w branży medycznej. Platforma RespondEye zapewnia użytkownikom możliwość zdalnej komunikacji z lekarzami lub opiekunami, umożliwiając zdalnym lekarzom oglądanie pacjentów w czasie rzeczywistym z adnotacjami AR.

Through the feedback we’ve received from customers since we launched in 2016, we’ve found there to be a great desire to bring our lightweight solutions and user-friendly applications, like RemoteEye, for home use as well. For the Razor MR Glasses, we wanted to accommodate a variety of needs. For example, these mixed reality glasses are lightweight and myopia friendly, allowing nearsighted users to adjust the Razor MR Glasses from zero to negative five diopters with a single twist of a knob on the side of the glasses. Now, no one will need to attempt stacking multiple eyewear pieces – as is needed with VR solutions, making it extremely comfortable for daily use

Nick Cherukuri, CEO of ThirdEye
Choroby dziecięce MR

Według firmy, składane i ważące zaledwie 85 gramów okulary Razor MR są wygodne w podróży lub w domu przez dłuższy czas. Okulary pozwalają użytkownikom na interakcję bez użycia rąk w mediach społecznościowych czy korzystanie z wielofunkcyjnego asystenta. Możemy w nich realizować nasz codzienny plan treningowy lub zanurzyć się w grach Mixed Reality.

Okulary działają pod nadzorem systemu Android 9.0. Pole widzenia to niestety jedynie 43 stopnie przy 70Hz odświeżaniu, co w przypadku wszystkich okularów MR jest piętą achillesową. Dodatkowe funkcje okularów Razor MR to sterowanie głosem czy podwójny, kierunkowy system dźwięku wysokiej rozdzielczości (HD). Zaskakująca jest żywotność baterii jaką podaje producent, bo wynosi ona aż 8 godzin. Wydaje się, że wartość ta staje się aktualna, jeśli okulary spięte są z zewnętrznym urządzeniem.

Okulary można podłączyć do dowolnego urządzenia mobilnego (Android lub iOS) za pomocą złącza Display Port. Z laptopem lub komputerem wystarczy port USB-C, ale można je także złączyć w parę z konsolą za pomocą złącza HDMI.

ThirdEye zbiera już zamówienia przedpremierowe, a same okulary są właśnie w produkcji. Na rynek wejdą pod koniec tego roku z ceną jeszcze nieznaną