Nie jest to pierwszy przypadek gdzie firmy technologiczne starają się wejść na rynek wojskowy. Największym tego typu graczem jest firma Microsoft z lukratywnym kontraktem podpisanym z US Army. ThirdEye także chce wejść do firm związanych z branżą zbrojeniową. Coby nie mówić, tam leżą potężne pieniądze.

O okularach ThirdEye pisaliśmy już w naszym serwisie. Firma chwali się, że są to najlżejsze i zarazem najmniejsze okulary MR. Wraz z wejściem ich do sprzedaży co nastąpiło we wrześniu, firma opublikowała materiał wideo prezentujący trochę inne zastosowanie ich sprzętu. Z materiału dowiemy się, że ich okulary w połączeniu ze specjalnym urządzeniem pozwoli na lepsze wykorzystanie broni w trakcie walk.

ThirdEye Gen X2

Kluczem do całego systemu jest urządzenie nazwane PAWS. Processor Aided Weapon Sight to specjalny moduł zakładany na karabin. To właśnie on wraz z okularami, które posiada żołnierz pozwalają widzieć i wiedzieć więcej. Patrząc przez okulary X2 poprzez urządzenie PAWS osoba ma dostęp do takich informacji jak siła i kierunek wiatru, wysokość, aktualne dane pogodowe. Jednak najważniejszą informacją z punktu widzenia np. snajpera jest odległość od celu.

Obecnie firma już obsługuje pierwsze zamówienia dla wojska, poprzez jednego ze swoich resselerów, BANC3. Firma BANC3 już wcześniej prowadziła współpracę z wojskiem w ramach rozwoju aplikacji rozszerzonej rzeczywistości.

Ta informacja sprawiła, że na rynku technologii XR związanych z branżą wojskową robi się coraz tłoczniej. Największym konkurentem w tej dziedzinie jest Microsoft i kontrakt na niemalże $480 milionów dolarów. Magic Leap także nie śpi i rozpoczęło współpracę z siłami marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Teraz do głosu dochodzi firma ThirdEye.

wsparcie_patronite